A Tridonic® ezt a kiterjedt és összetett projektet 20 hónap alatt – a Covid-19 világjárvány kellős közepén – hajtotta végre egy kis, 10 fős szakértői csapattal. Ezt a hatékonyságot a Tridonic professzionális projektmenedzsmentje, a partner Forlani Impianti hatékony helyszíni támogatása, valamint az összes érintett fél, köztük a fővállalkozó GKSD Edile közötti szoros együttműködés tette lehetővé.
A Tridonic® szakértői által jóval az építkezés megkezdése előtt végzett intenzív egyeztetés és előkészítő munka szintén kulcsfontosságú volt a sikerhez. A megrendelővel való szoros kapcsolattartásnak köszönhetően a részletes tervezés során meghatároztak minden speciális jellemzőt és műszaki követelményt.
Ennek a komplex projektnek a részeként a Tridonic® átfogó megoldást szállított az automatizált LED világítási rendszerhez, és a projektpartnerekkel együttműködve a helyszínen koordinálta annak megvalósítását. A világításvezérlő rendszer középpontjában a Tridonic® összesen 210 többcsatornás sceneCOM Evo DA2 vezérlője áll. Körülbelül 16.000 szabályozható lámpatestet, 6 000 érzékelőt a Tridonic basicDIM DGC családjából és 2500 fényerő-szabályozó kapcsolót (UPB4 vagy kiváltója DALI XC G3) vezérelnek és felügyelnek. A 10 különböző helyiségprofilra épülő intelligens rendszer automatikusan szabályozza többek között a fényerő-szabályozás mértékét, valamint a szenzorok és világításkapcsolók reakcióit, így a fény tökéletesen illeszkedik a különböző kezelőszobák, osztályok, folyosók és közösségi terek igényeihez.
A világításvezérlő rendszer BACnet és MQTT API interfészeken keresztül zökkenőmentesen integrálódik a milánói kórház épületautomatizálási rendszereibe. Az alkatrészeket körülbelül 180 kilométer hosszú DALI kábel köti össze. Összesen 45 000 BACnet interfészen keresztül az épületautomatizálási rendszer felé minden, az épületüzemeltetéssel kapcsolatos információ bekerül. Ha mondjuk egy mozgásérzékelő a világítási infrastruktúrában jelenlétet jelez, akkor ezt az információt a BACnet interfészen keresztül továbbítja a helységautomatizálási vezérlőhöz, jelezve például az épületautomatizálási rendszernek, hogy a HVAC rendszert aktiválni kell a klímaberendezés beindításához. Ugyanennek az érzékelőnek a nappali fényérzékelő képessége a helység lámpatesteinek dimmelési szintjét is szabályozza, és folyamatosan fenntartja a kívánt megvilágítási szintet.
A nem vezérlés-orientált parancsok, mint például az energiaadatok, az MQTT API protokollon keresztül kerülnek elküldésre az épület energiagazdálkodási rendszerébe megjelenítés és elemzés céljából. Az interaktív világításvezérlés lehetővé teszi, hogy a kórház létesítménygazdálkodási részlege könnyedén befolyásolja az energiafogyasztást – egészen minden egyedi lámpatestig. A kiépített interfész infrastruktúrának köszönhetően további új rendszeradatok is könnyen továbbíthatóak lesznek a jövőben.
Copyright © Progredior Hungary Kft. - Minden jog fenntartva !